Jesteś tutaj: Start / Czyste powietrze

Czyste powietrze

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Drodzy mieszkańcy 

Sejmik Województwa Mazowieckiego w dniu 14 maja 2022 roku znowielizował uchwałę antysmogową. Kilka ważnych informacji dotyczących naszej Gminy.
Kotły na paliwa stałe spełniające wymogi ekoprojektu uruchomione do 1 czerwca 2022 mogą być używane do końca ich żywotności. Od 1 stycznia 2028 nie będzie można palić w nich węglem. 
Na terenie całego województwa mazowieckiego nowowybudowane budynki, jeżeli będą w zasięgu sieci ciepłowniczej z możliwością podłączenia do niej, nie będą mogły być ogrzewane paliwami stałymi ( np. węglem, drewnem czy pelletem).
Na wymianę kotłów oraz ocieplenia budynku będzie można otrzymać dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE. Jest możliwe uzyskanie dotacji do 69000 PLN, poziom dofinansowania uzależniony jest od dochodów wnioskodacy oraz wybranego źródła ciepła i wynosi od 30 do 60% inwestycji.
WARTO WIEDZIEĆ
Przesytrzeganie przepisów i uchwały antysmogowej będzie kontrolowane. Użytkowanie niedozwolonych pieców lub źródła opału może zostać ukarane mandatem do 500 PLN a w przypadku dalszego łamania przepisów sprawa może zostać skierowana do sądu. 

 Więcej informacji znajdą Państwo 

www.powietrze.mazovia.pl

 

Artykuły

Program czyste powietrze

10 listopada 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-01
Data publikacji:2022-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Patrycja Kaczorowska
Liczba odwiedzin:4014