Jesteś tutaj: Start / Pomoc Ukrainie / Pomoc prawna

Pomoc prawna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 maja 2022

Szanowni Państwo,
W zawiązku z wybuchem wojny na Ukrainie i bardzo ciężką sytuacją, w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy, Krajowa Izba Radców Prawnych uruchomiła Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej dla osób poszkodowanych agresją rosyjską.
Centrum powstało, aby udzielać w Polsce pomocy prawnej pro bono osobom poszkodowanym przez wojnę. Działamy poprzez ogólnopolską infolinię oraz ulokowane w całym kraju punkty informacji prawnej.
Wsparcia w rozwiązywaniu problemów prawnych udzielają eksperci-wolontariusze – radcy prawni, adwokaci oraz przedstawiciele wszystkich zawodów i stowarzyszeń prawniczych, w tym prawnicy organizacji pozarządowych.
Bardzo zależy nam na tym, aby numer telefonu infolinii trafił do jak największej liczby osób potrzebujących informacji prawnej. Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o promowanie naszego plakatu informacyjnego (w załączeniu) na terenie Państwa Gminy. Prosimy o zamieszczenie informacji o numerze telefonu w miejscach, które uznają Państwo za najczęściej uczęszczane przez uchodźców z Ukrainy. Dzięki temu będziemy mogli dotrzeć i udzielić wsparcia większej liczbie osób, która tego potrzebuje.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy uprzejmie o kontakt. Poniżej przesyłamy także link do naszej strony internetowej.

 

Z wyrazami szacunku,
Martyna Zusin

 

Martyna Zusin | Specjalista

Krajowa Rada Radców Prawnych

Powązkowska 15; 01-797 Warszawa

email: zusin@kirp.pl |tel: 885 569 543

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-05-06
Data publikacji:2022-05-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Patrycja Kaczorowska
Liczba odwiedzin:2165